برگزاری جلسه مشترک مدیران مدارس سما اهواز با دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما خوزستان

۱۸ مهر ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۳۰۰ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۲۰۶
با توجه به حضور بازرسان سازمان سما جهت ارزیابی مدارس سما استان خوزستان و اهواز جلسه ای با حضور دبیر شورای نظارت و همانگی سما استان خوزستان و مدیران مدارس سما اهواز برگزار شد.
برگزاری جلسه مشترک مدیران مدارس سما اهواز با دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما خوزستان

در این جلسه مهرداد افشون دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان خوزستان ضمن مهم دانستن مبحث فرهنگی در بین دانش آموزان با توجه به سیاست های فرهنگی و تربیتی سازمان ، موارد مهم جلسات شورای دبیران استان ، مدیران نمونه کشور و الگوی مدارس نمونه کشور را بیان کرد و از کلیه مدیران خواست که رویکرد فرهنگی و فعالیت های فرهنگی و قرآنی در مدارس نمود بیشتری داشته باشد و تلاش کنند تا دانش آموزان با علاقه در مراسم های معنوی شرکت کنند.

افشون  نهادینه کردن فرهنگ اسلامی و دینی را از اولویت‌های تحصیل در مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و افزود : « برنامه‌ریزی و هماهنگی در جهت توسعه و ارتقاء فعالیت‌های فرهنگی، تلاش در جهت تقویت ارزش‌ها و باورهای دینی و ارتقاء ترویج فرهنگ نماز، برنامه‌ریزی برای شناساندن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی به منظور کمک به فرهنگ‌پذیری و هویت‌یابی دانش آموزان، برنامه‌ریزی به منظور تقویت فعالیتهای مربوط به اعیاد و مراسم ایام ا... مذهبی و ملی باید در دستور کار کلیه مدارس سما قرار گیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: «هدف مدارس سما، کمک به پرورش دانش‌آموزان برای رسیدن به آرمان‌های نظام ایران اسلامی است و ما باید تلاش کنیم تا حد ممکن خود را به این هدف نزدیک کنیم و این کار مستلزم برنامه ریزی و فعالیت بیش از پیش است.»


( ۲ )

نظر شما :