اجرای موفقیت آمیز طرح برون سپاری دانش آموزان مدارس دولتی در سما اهواز

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۳۸۸ اخبار و رویدادها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۵۶۹
اجرای موفقیت آمیز طرح برون سپاری دانش آموزان مدارس دولتی در سما اهواز

طرح برون سپاری با هدف ارتقای سطح دانش عملی و فنی دانش آموزان مدارس دولتی و در راستای درآمدزایی غیر شهریه‌ ای در واحدهای سما پایه‌ریزی شده و در حال اجرا می باشد.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان خوزستان در خصوص این طرح گفت: «با توجه به برنامه‌های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سما در راستای درآمد‌های غیر شهریه‌ای برنامه‌های متنوعی در سما استان برنامه ریزی شده و در حال انجام است که از آن جمله می‌توان به طرح برون سپاری اشاره کرد».

مهرداد افشون افزود: «طرح آموزش عملی دانش آموزان مدارس آموزش و پرورش در قالب طرح برون سپاری از سوی مراکز سما استان، طرحی بزرگ محسوب می شود، چرا که با این کار سازمان سما به رسالت خود که گسترش آموزش عملی و فنی علوم به فرزندان عزیز کشورمان بوده عمل کرده است».

وی در ادامه چنین بیان کرد: «در راستای این طرح مرکز آموزشی و فرهنگی سما اهواز  بر آن شد که با اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان تفاهمنامه ای را به امضا رساند، که بر اساس آن، 56 هنرجو از هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش ناحیه 1 آموزش و پرورش اهواز جهت گذراندن دروس کارگاهی و آزمایشگاهی از مجموعه کارگاه ها و آزمایشگاه های پیشرفته این مرکز آموزشی استفاده کردند».

وی افزود: از محل این قرارداد، درآمدی بالغ بر 450 میلیون ریال در سال 98-97 عاید مرکز آموزشی و فرهنگی سما اهواز شد.

معاون آموزش های عمومی و مهارتی سما اهواز در خصوص ادامه این تعاملات گفت: «اعلام رضایت مندی کامل مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز از خدمات آموزشی ارائه شده به هنرجویان توسط استادان مجرب و ماهر سما منجر به عقد قرارداد مجدد برای سال تحصیلی 99-98 شده و امیدواریم این روند با کیفیت و قدرت بیشتر ادامه داشته باشد».

افشون در پایان با ابراز امیدواری تداوم چنین طرح هایی گفت: «آموزشکده سما اهواز کماکان در تلاش جهت افزایش تفاهم نامه ها و قرادادهای مشابه طرح برون سپاری با سایر نهادهای آموزشی و پژوهشی است تا با این روش گامی را در گسترش آموزش همگانی مهارت و کسب درآمدهای غیر شهریه برداشته باشد».

کلید واژه ها: برون سپاری