دیدار مجموعه سما اهواز با خانواده شهید مدافع حریم امنیت پاسدار شهید اکبر مرادی

تعداد بازدید:۳۰۸
دیدار مجموعه سما اهواز با خانواده شهید مدافع حریم امنیت پاسدار شهید اکبر مرادی

در دهه مبارک فجر و در راستای تجلیل از مقام والای شهدا، دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما خوزستان، اعضای هیأت رئیسه و کارکنان مرکز آموزشی و فرهنگی سما اهواز ضمن حضور در منزل شهید مدافع حریم امنیت پاسدار اکبر مرادی با اهدای گل از مقام شامخ این شهید بزرگوار تجلیل کردند.

در این نشست پدر شهید که خود از جانبازان هشت سال دفاع مقدس بود با قدردانی از مسئولان سما اهواز با تعریف خاطراتی از شهید اکبر مرادی به بیان خصوصیاتی از ایشان پرداخت و گفت: «شهید بسیار مقید بوده و  از لحاظ دینداری هیچ کوتاهی در مسائل نداشت و به قرآن ، روزه ، نماز و به ویژه نماز شب اهمیت بسیار زیادی می داد».

وی در ادامه در خصوص نحوه شهادت ایشان افزود: «فرزندم چند روز قبل از شهادت، در مراسم تشییع پیکر شهیدی که از دوستان ایشان بود، از تحقق آرزویشان یعنی شهادت، سخن گفت و چند روز بعد در حین ماموریت و در اغتشاشات اخیر ماهشهر مجروح و پس از انتقال به اهواز بر اثر شدت جراحات وارده در روز جمعه یکم آذر ماه به شهادت رسید».

مهرداد افشون، دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما خوزستان، در ادامه این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه شهیدان نزد خداوند متعال و بزرگداشت مقام شهدای مدافع حرم و امنیت گفت: «جانفشانی های شهدا باید به خوبی در سطح جامعه  انعکاس داده شود. چرا که معرفی این خصلت ها برای الگوسازی به خصوص در میان نوجوانان و جوانان بسیار حائز اهمیت است». 

افشون در ادامه افزود: «مجموعه سما اهواز مفتخر است که شهید مرادی از دانشجویان پیشین این مرکز آموزشی بوده است. این شهید همواره دفاع از امنیت جامعه را بالاتر از هر چیزی می دانست. به‌واقع امنیتی که اکنون در کشور داریم مرهون تلاش‌ها و فداکاری امثال این شهداست».

سید موسی موسوی مسئول حراست سما اهواز نیز در ادامه گفته های پدر شهید گفت: «پدر شهید اکبر مرادی فرزندی را پرورش داد که در حقیقت فرزند ولایت بود و حق تعالی نیز او را غرق در عزت کرد و به بالاترین مقام که جایگاه شهادت است نائل کرد».

در پایان این نشست معاون آموزش های عمومی و مهارتی سما اهواز بر این نکته تأکید کرد که: «همه ما مدیون خانواده شهداء هستیم و در این راستا مجموعه سما اهواز برخود واجب می داند که از هرگونه همراهی با خانواده شهدا کوتاهی نکند. چرا که شاید به این طریق بتوانیم به ‌نوعی ادامه‌دهنده راه این شهدای عالیقدر باشیم».

کلید واژه ها: شهدا