برگزاری چهارمین جلسه شورای معاونان سما خوزستان در سال ۹۸

۱۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۳۷۹ اخبار و رویدادها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۶۰
برگزاری چهارمین جلسه شورای معاونان سما خوزستان در سال ۹۸

چهارمین جلسه شورای معاونان سما خوزستان در سال 98 و جلسه کارشناسان تربیت بدنی استان به میزبانی سما واحد امیدیه برگزار شد.

در این جلسه مهرداد افشون دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان خوزستان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت : شهید سلیمانی مانند دیگر مردان خدا از روزی که قدم در راه انقلاب نهاد همواره سر و جان خود را برای نثار در راه خدا بر روی دست داشت و در این بین استان های خوزستان و استان های مرزی، سال ها شاهد فداکاری این انسان پاک نهاد، مصمم و شجاع بوده و جبهه‌های دفاع مقدس صدها خاطره از رشادت و از خود گذشتگی او را حفظ کرده‌است.

افشون در ادامه به سخنان رهبرمعظم انقلاب در خطبه های نماز جمعه اشاره کرد و افزود: آن روزی که ده‌ها میلیون در ایران، عراق و سایر کشورها به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان‌ها آمدند و نیز آن روزی که موشک های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پایگاه آمریکایی را در هم کوبید جز ایام الله هستند و در واقع ما باید سردار شهید عزیزمان را به چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس آموز، با این چشم نگاه کنیم، آن وقت اهمیت و قدر و قیمت این قضیه روشن خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به ایام فاطمیه (س) ضمن تسلیت این ایام افزود: زندگی اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) راهنمای بسیار روشنی است برای کسانی که بخواهند به بهترین حیات دنیوی و اخروی دست یابند و در این بین حضرت فاطمه (س) زندگی سراسر راسلت داشته بطوریکه در18 سال طول عمر با عزت، ایشان سه جایگاه مهم داشتند یکی به عنوان دخت پیامبر دوم همسر امیرالمومنین حضرت علی (ع) و سوم مادر امام حسن(ع) ، سالار شهیدان امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) و این مساله آنقدر پر اهمیت است که سبک زندگی ایشان درس زندگی است .

افشون اضافه کرد :حضرت زهرا (س) و خاندان ایشان متعلق به همه عالمند و وجود آنها باعث مسّرت و امیدواری جامعه انسانی است، ما در زندگی خود باید از آن ها سر مشق بگیریم. خاندان وحی نبوت به عنوان بهترین اولیاء الهی داری سبک زندگی الهی بودند.

وی در ادامه خواستار مواردی از جمله توجه ویژه به ستادهای ثبت نام، تشکیل ستاد های برگزاری ایام الله دهه فجر و بزرگداشت چهلمین روز شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ارتباط مستمر با مساجد، راه اندازی پایگاه های بسیج دانش آموزی، برگزاری دوره های اخلاق و جنگ سایبری، تلاش در جهت فعالیتهای کار بنیان و درآمدزایی، پیاده‌سازی مهارت آموزی در مدارس و آموزشکده ها، توجه به تاسیس مدارس تخصصی ورزشی، استعداد یابی دانشجویان جدید الورود و دانش آموزان مستعد، تشکیل کانون های ورزشی و ... شد. پس از وی نیز هر یک از معاونان به ارائه موارد مربوط به واحد خود پرداختند و تصمیماتی اتخاذ شد.

کلید واژه ها: شورای معاونان